"ZAWÓD: REPORTER" - wyniki konkursu na reportaż literacki 12.2011

Wszyscy uczestnicy konkursu "Zawód : reporter" z pewnością niecierpliwią się, gdy prace jury trwają długo i burzliwie. Wszystkich , którzy odnajdą się na liście laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczystość podsumowania konkursu oraz wernisaż wystawy pokonkursowej, która odbędzie się odbędzie się w dniu 13 grudnia br. o godz. 11.00 w Sali Rycerskiej pałacu Sanguszków w Lubartowie (siedziba Starostwa Powiatu Lubartowskiego), przy ul. Słowackiego 8 (skrzyżowanie z ul. Lubelską).
Zapraszamy gości również na wykład dotyczący tajników sztuki fotoreportażu, na przykładzie mistrzów tej dziedziny fotografii.


LAUREACI KONKURSU:


Kategoria: reportaż literacki

PRZECZYTAJ NAGRODZONE PRACE LITERACKIE!


GIMNAZJUM

Wyróżnienia:

  • Monika Małyska za pracę – „Pozory mylą” Gimnazjum Nr 2 w Lubartowie n-l Urszula Dobosz- Chruścik
  • Aleksandra Piątek za pracę „Tajemniczy nieznajomy” Gimnazjum Nr 2 w Lubartowie, n-l Urszula Dobosz-Chruścik
  • Klara Frąkała za pracę- „Gimnazjalista łatwo nie ma” Gimnazjum Nr 19 w Lublinie, n-l Ewa Grodecka
  • Aleksandra Adamczyk za pracę „Dziwny, bo inny” Społeczne Gimnazjum w Kraśniku, n-l Agata Gołofit
  • Natalia Majczak za pracę „ Muzyka, sposób na Zycie” Gimnazjum w Radawczyku Dużym, n-l Aneta Putowska
  • Dagmara Piwowarczyk za pracę „Zwykli bohaterowie” Gimnazjum w Poniatowej, n-l Ewa Majchrzak
  • Katarzyna Narejko za pracę "Kompleks – choroba XXI wieku” Gimnazjum Nr 3 w Łukowie, n-l Agnieszka Oleśkiewicz
  • Weronika Woźniak za pracę „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła…” Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, n-l Izabella Marzęda

Nagrody:

  • Aleksandra Markiewicz za pracę „Tacy sami” Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, n-l Izabella Marzęda
  • Iga Zdanikowska za pracę „Bananowe dzieci, czyli high life po polsku” Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, n-l Małgorzata Knap

SZKOŁY PONAGIMNAZJALNE:

Wyróżnienia:

  • Kinga Piłat za pracę „Podróż po śmierć” II LO w Krasnymstawie, n-l Bożena Szafran-Ogonowska
  • Agnieszka Szałaj za pracę „Zbuntowana młodzież” II LO w Krasnymstawie, n-l Bożena Szafran-Ogonowska
  • Karolina Kołtun za pracę „A jak będę dorosła…” I LO w Chełmie, n-l Elżbieta Pietrzykowska
  • Katarzyna Bodziak za pracę „Niedokończona układanka” ZS w Ostrowie Lubelskim, n-l Henryka Siepsiak
  • Marta Piwońska za pracę „Zwycięstwo pokraki” IV LO w Łukowie, n-l Renata Zdanikowska
  • Patrycja Szewczak za pracę „Osierocona” I LO w Łukowie, n-l Monika Kokosińska
  • Karolina Namiota za pracę „Uśmiech najpiękniejsze podziękowanie” II LO w Lubartowie, n-l Agnieszka Opolska
  • Kinga Borzęcka za pracę „Czosnek, błąd i milczenie owiec” II LO w Lubartowie, n-l Agnieszka Opolska

Nagrody:

  • Dariusz Fatyga za pracę „Zawód menel” ZSzE w Lublinie, n-l Iwona Gieroba
  • Ewelina Domańska za pracę „Pieskie życie” II LO w Krasnymstawie, n-l Bożena Szafran-Ogonowska
  • Joanna Borowik za pracę „Kiedy wrócisz tato” V LO w Lublinie, n-l Małgorzata Gryć
  • Jakub Przybysz za pracę „Historia Pani Sommer” IV LO w Łukowie, n-l Renata Zdanikowska / Głowna Nagroda

Kategoria: FOTOREPORTAŻ

ZOBACZ NAGRODZONE ZDJĘCIA!!!


Wyróżnienia:

  • Tomasz Janiga za fotoreportaż „Ocalić od zapomnienia” III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
  • Julia Zakrzewska za fotoreportaż „Wszyscy święci” Gimnazjum Nr 15 w Lublinie, n-l Iwo Paweł Skiba
  • Bartosz Kępka za fotoreportaż „Na festynie” (gim.) MDK „Pod Akacją” w Lublinie, n-l Anna Chowaniec

Nagrody:

  • Paulina Hałasa za fotoreportaż „Zamojskie Lato Teatralne w obiektywie” Młodzieżowa Pracownia Fotografii NEGATYW, n-l Andrzej Pogudz (ponadgimn.)
  • Sylwia Kanadys za fotoreportaże „Przyjaciele”, „Pasje” II LO w Lubartowie, n-l Cezary Misiurski
  • Klaudia Łagowska za fotoreportaż „Drabinkowe zmagania” II LO w Zamościu, n-l Andrzej Pogudz
  • Alicja Jędrzejewska za fotoreportaż „Eurofolk IV” MDK w Zamościu, n-l Andrzej Szumowski

Nagrody Główne za fotoreportaż:

  • Wojciech Cieślak za fotoreportaż „Zabawa jest wszędzie” III LO w Zamościu, n-l Ryszard Molas
  • Sylwia Owczarczyk za fotoreportaż „Choroba” MDK w Zamościu, n-l Andrzej Szumowski (ponadgim.)

Kategoria: ZDJĘCIA POJEDYNCZE

Wyróżnienia:

  • Paulina Drozd za zdjęcie „Fascynacja” XXVII LO w Lublinie, n-l Joanna Łoś
  • Paulina Macieląg za zdjęcie pojedyncze z cyklu „Konie moja pasja” Bursa Szkolna Nr 2 w Lublinie, n-l Katarzyna Małecka
  • Patrycja Nogas za zdjęcie pojedyncze z cyklu „Szpital” MDK w Zamościu, n-l Andrzej Szumowski
  • Anna Bednarz za zdjęcie „Quo vadis?” MDK w Zamościu, n-l Andrzej Szumowski
  • Aleksandra Mazurek za zdjęcie „Prawierówna” III LO w Zamościu, n-l Ryszard Molas
  • Alicja Jędrzejewska za zdjęcie pojedyncze z cyklu „Eurofolk IV” MDK w Zamościu, n-l Andrzej Szumowski
  • Dominika Drozd za zdjęcie pojedyncze z cyklu „Spojrzenie w przyszłość” MDK „Pod Akacją” w Lublinie, n-l Anna Chowaniec
  • Ada Tymczak za zdjęcie „Spacer” MDK „Pod Akacją” w Lublinie, n-l Anna Chowaniec
  • Alicja Mielnicka "Pamięć zachować coraz trudniej...", Gimnazjum Nr 19 w Lublinie

Nagrody:

  • Dominika Bryłowska za zdjęcia pojedyncze „Noc w muzeum”, „Posejdon”, „Kids’n’fun” MDK „Pod Akacją” w Lublinie, n-l Anna Chowaniec
  • Kinga Szydłowska za zdjęcia „Titanic”, „Macho” Bursa Szkolna Nr 5 w Lublinie, n-l Dorota Wydrzyńska

Nagrody i wyróżnienia przyznane poza kategorią zdjęć reporterskich:

Wyróżnienie:

  • Angelika Wielgus za zdjęcia z cyklu „Jesień nad Bałtykiem” Bursa Szkolna w Kraśniku, n-l Jolanta Chmiel

Nagrody:

  • Agata Mroczek za zdjęcia z cyklu „Piękno tkwi w szczegółach” Gimnazjum w Niemcach, n-l Lidia Szuberska
  • Olga Chodorowska za zdjęcia z cyklu „Pamięci trwaj” MDK „Pod Akacją” w Lublinie, Anna Chowaniec