2018.10.26 Premiera spektaklu "Big Touches" Teatru Trupa

2018trupa premieraPowiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza młodzież i dorosłych na premierę Teatru „Trupa”: ”Big Touches” wg Hanocha Levina w reżyserii Jolanty Tomasiewicz. Najnowszy spektakl lubartowskiego teatru młodzieżowego będzie można zobaczyć w piątek 26 października 2018 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie przy ul. Chopina 6.

Spektakl „Big Touches” powstał w oparciu o tragifarsę izraelskiego pisarza i dramaturga Hanocha Levina. Opowiada o skomplikowanych relacjach między dwoma przyjaciółmi, kiedy w ich życie wkracza kobieta. Levin w mistrzowski sposób, pod płaszczykiem zwykłej historii, porusza tak uniwersalne tematy jak samotność i alienacja człowieka, czerpanie satysfakcji z poniżania słabszych, walka o władzę i dominację, potrzeba miłości. Przez swój charakterystyczny, nieco ironiczny i prześmiewczy język obnaża i piętnuje ukryte przywary człowieka, a jednocześnie nadaje im „swojski” i zrozumiały w każdej szerokości geograficznej rys.

Teatr „Trupa” powstał ponad 20 lat temu. W aktualnym składzie zespołu są zarówno młodzi aktorzy, którzy pracowali w teatrze kilka lat, jak i ci, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z teatrem. Zespół jest laureatem festiwali i konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, m.in. inowrocławskiej Arlekinady i lubelskich Zwierciadeł

Obsada:

Jacobi – Kamil Żebrowski