2019.01.13 Teatry PMDK zagrają dla WOŚP

2018wospdladzieciteatryRazem z lubartowskim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy dzieci i rodziców na pokazy naszych teatrów do Kina "Lewart" - Lubartowskiego Ośrodka Kultury 13 stycznia 2019 o godz. 13.30. Wystąpi Teatr Charaktery ze spektaklem "Barbie made in China" w reż. Urszuli Bednarczyk, a młodszy Teatr 5 Groszy wystawi sztukę "Marzy mi się to" w reż. Małgorzaty Adamczyk.
Zapraszamy - wstęp wolny.

Teatr Charaktery
„Barbie made in China”
Pewnego dnia zabawki wylądowały na strychu… Jaki czeka je los? Czy emerytura dotyczy także postaci z gier komputerowych? Kto je wszystkie zrobił i podpisał „made in China”? Ile warta jest praca człowieka? Na te pytania odpowiedź znajdziemy w spektaklu, w którym występują: Barbie-księżniczka, Barbie-agentka, Stara Gra, Wyszukiwarka Dr Google, Nyan Cat i Mario, biedna Ola i Made in China.

Obsada:
Barbie księżniczka - Iga Pawlikowska
Barbie agentka – Alicja Mierzwińska
Stara Gra – Wiktoria Wągrodna
Wyszukiwarka – Anna Wiśniewska
Nyan Cat- Iga Ćwiklińska
Mario – Oliwia Wójtowicz
Made in China – Gabriela Trepka
Mama – Kamila Furtak
Ola - Oliwia Turlewicz

Scenariusz i reżyseria: Urszula Bednarczyk
Czas trwania: 25 min.

2. Teatr 5 groszy
"Marzy mi się to..."

"Siądź prosto", "uważaj, nie wybrudź bluzeczki", "nie dłub w nosie!". Ręka do góry, kto kiedyś usłyszał takie zdanie! Życie grupy dzieci jest ułożone według konkretnych zasad - masz być czysty, grzeczny i uśmiechnięty, ale... czy ten uśmiech rzeczywiście jest prawdziwy? Czy da się jednocześnie spełnić te wszystkie zadania? "Marzy mi się..." to spektakl, w którym dzieciaki po swojemu opowiadają, co to znaczy być dla nich dzieckiem.

scenariusz i reżyseria: Małgorzata Adamczyk