2016.10.4 Dyrektor PMDK, pani Jolanta Tomasiewicz została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

dsc 0044Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Jolantę Tomasiewicz, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.   Odznaczenia dla wybitnych literaturoznawców, historyków i animatorów kultury wręczyła wiceminister kultury dr hab. Magdalena Gawin 4 października 2016r. w Warszawie. Podczas uroczystości medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymali : prof. Maria Bokszczanin, prof. Lech Ludorowski i prof. Richard Butterwick-Pawlikowski.

Dyrektor PMDK w Lubartowie za swoją działalność animacyjną odebrała wyróżnienie w zacnym gronie sześciorga kolegów po fachu - wybitnych instruktorów teatralnych: Anny Kukorowskiej, Elżbiety Piniewskiej, Waldemara Lankaufa, Andrzeja Motaka, oprócz nich odznaczenie otrzymał także filozof, historyk i geolog, dr Marek Minakowski.

Ogromnie cieszymy się, że praca pani dyrektor PMDK została zauważona i doceniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Życzymy dalszych sukcesów wszystkim laureatom!