2018.09.26 Finisaż wystawy Koloroskop 5

DSC 0341

26 września 2018 r. o godz. 17.00 do Galerii PMDK w Lubartowie odbył się finisaż wystawy "Koloroskop 5". Uroczyste zamknięcie wystawy było okazją do poznania dzieci, których prace znalazły się na tej bogatej ekspozycji, podsumowującej pracę w pracowni plastycznej PMDK w roku szkolnym 2017/2018. Na wystawie znalazły się prace podopiecznych Izabelli Dybały, Katarzyny Grabowskiej i Edyty Weremczuk. Instruktorki opowiedziały o pracy grup dziecięcych w ubiegłym roku szkolnym, a pani dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz wręczyła Szymonowi Adamskiemu wyróżnienie przyznane w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioł XXI wieku”. Wiele dyplomów zostało wręczonych już na wernisażu wystawy - o poziomie pracowni plastycznej PMDK świadczyć może długa lista nagród, jaką w ubiegłym roku zdobyli jej wychowankowie. Dzieła małych artystów z PMDK prowokują do aktywnego odbioru, dlatego publiczność obecna na finisażu doskonale odnalazła się w zabawie artystycznej „Ożywiamy obrazy” i dopisała do prac szereg komentarzy lub dialogów.

Tych, którzy nie zdążyli zobaczyć prac przed finisażem pocieszamy - już niedługo wystawa "Koloroskop 5" będzie otwarta w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Lubartowie.