2018.09.27 Lekcja baletu - inauguracja roku kulturalnego dla dzieci

DSC 0291„Lekcją baletu” 27 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok kulturalny w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie.

W ramach imprezy na scenie spotkały się trzy grupy, reprezentujące pracownię teatralną i taneczną PMDK. Teatrzyk Sznurowadło wystąpił z fragmentem przedstawienia "Brzydkie kaczątko" w reżyserii Jolanty Tomasiewicz, do muzyki z baletu "Jezioro Łabędzie" Piotra Czajkowskiego.  Dwie grupy baletowe zaprezentowały swoje układy taneczne - zespół "Motylki” (opiekun: Eliza Maruszak) i „Releve” (opiekun: Jolanta Grabowska) - laureat III miejsca w kat. dzieci 6-9 lat (taniec współczesny) XI Wojewódzkiego  Turnieju Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Oba zespoły w tym roku zostały uhonorowane wyróżnieniami na  Konfrontacjach  Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów 2018 ( dla „Motylków” to już drugie wyróżnienie w tym konkursie).

Impreza była także okazją do pogłębienia wiedzy na temat baletu - pani Eliza Maruszak poprowadziła prelekcję połączoną z pokazami multimedialnymi , a zespół „Motylki” sprawnie pokazał pozy baletowe.

Podczas imprezy przedstawiona została nowo wybrana Rada Rodziców PMDK, a jej poprzednim członkom dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz złożyła serdeczne podziękowania za rok pracy na rzecz placówki. Pani dyrektor poinformowała także zgromadzonych, że Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie został odznaczony Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego za zasługi dla Województwa Lubelskiego. Dyrektor PMDK – Jolanta Tomasiewicz z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego za swoje zasługi na rzecz kultury i edukacji przyjęła Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Medal i dyplom, przekazany do oglądania widowni, cieszył się dużym zainteresowaniem.