2017.12.15 XIX Powiatowy Konkurs Literacki "Opowieści wigilijne 2017" - wyniki

Protokół

Z dnia 12 grudnia 2017 r. z posiedzenia Komisji Konkursowej

 

XIX POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO

OPOWIEŚCI WIGILIJNE 2017

 

 

Jury XIX Powiatowego Konkursu Literackiego "Opowieści wigilijne" 2017 w składzie:

  • Ariadna Ewa Zalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie
  • Małgorzata Adamczyk – polonista i teatrolog, nauczyciel pracowni teatralnej PMDK w Lubartowie

po zapoznaniu się ze 118 pracami literackimi postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA WIEKOWA: KL. I-III

NAGRODY

  1. 1.Alicja Oniszko –kl. III, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie, opiekun Marta Widyńska
  2. 2.Julia Reszko – kl. III, Szkoła Podstawowa w Sernikach, opiekun Maria Osiak
  3. 3.Zuzanna Puchacz – kl. III, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubartowie, opiekun Elżbieta Miciuk

WYRÓŻNIENIA

  1. 1.Julia Kanadys – kl. III, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie, opiekun Danuta Bogusz
  2. 2.Małgorzata Janczak – kl. III, Szkoła Podstawowa w Sernikach, opiekun Maria Osiak
  3. 3.Julia Wiącek – kl. III, Szkoła Podstawowa w Sernikach, opiekun Maria Osiak

KATEGORIA WIEKOWA: KL. IV-VI

NAGRODY

  1. 1.Jakub Drewienkowski – kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Firleju, opiekun Ewa Abramowicz
  2. 2.Marcin Jakoniuk – kl. V, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Skromowskiej, opiekun Alicja Więch
  3. 3.Kalina Marzec – kl. IV, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubartowie, opiekun: Beata Wronowska

WYRÓŻNIENIA

  1. 1.Jakub Jach – kl. VI, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie, opiekun Cezary Bartoń
  2. 2.Anna Cybul – kl. IV, Zespół Szkół w Firleju, opiekun Anna Grzegorczyk
  3. 3.Wiktoria Bartkowiak – kl. IV, Zespół Szkół w Firleju, opiekun Anna Grzegorczyk

KATEGORIA WIEKOWA: GIMNAZJA

NAGRODY

  1. 1.Joanna Nerlo – kl. II gimnazjum, Zespół Szkół im. Ks. K. Stefana Wyszyńskiego w Kamionce, opiekun Małgorzata Świderek
  2. 2.Karolina Sidor –kl. III, Gimnazjum Publiczne im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie, opiekun Małgorzata Chlebiej
  3. 3.Zuzanna Żelazek – kl. II, gimnazjum, Szkoła Podstawowa Nr 1, opiekun Beata Wronowska

WYRÓŻNIENIA

  1. 1.Dorota German – kl. III, gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce, opiekun Ewa Budzyńska - Filipowicz
  2. 2.Natalia Bartkowicz – kl. II gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Zygmunta I Starego w Ostrowie Lubelskim, opiekun Izabella Marzęda
  3. 3.Aleksandra Gruszczyk, kl. III gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Zygmunta I Starego w Ostrowie Lubelskim, opiekun Izabella Marzęda

KATEGORIA WIEKOWA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

NAGRODY

  1. 1.Paulina Brygoła – kl. III, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Beata Cieślak
  2. 2.Kinga Szczepanik – kl. I, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Beata Cieślak
  3. 3.Anna Romanek – kl. III, II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie, opiekun Aleksandra Solarz

WYRÓŻNIENIA

  1. 1.Luiza Trykacz – kl. III, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół w Kocku, opiekun Krystyna Świderska
  2. 2.Iwona Derecka – kl. III, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, opiekun Karolina Oleksiejuk
  3. 3.Michał Bobikowski – kl. I, Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Piotra Firleja w Lubartowie, opiekun Aleksandra Solarz

Uzasadnienie werdyktu:

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac często bardzo oryginalnie podejmują tematykę Świąt Bożego Narodzenia. W pomysłowy i obrazowy sposób przedstawiają relacje międzyludzkie, kwestie wiary czy symbolikę świąt. Prace niosą ze sobą zarówno ciepły humor, jak i zadumę nad tym, co najważniejsze w naszym życiu. Często są to wspomnienia autorów, członków ich rodzin, lub znajomych osób.

Ponadto Dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz przyznała Nagrodę Specjalną:

Maksymilian Karczmarz, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Sernikach, opiekun: Małgorzata Karczmarz

Wszystkich laureatów konkursu - nagrodzonych i wyróżnionych  -oraz ich opiekunów zapraszamy na uroczysty finał konkursu, który odbędzie się  15 grudnia (piątek) o godz. 11.00 w sali rycerskiej pałacu Sanguszków - siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie, ul. Słowackiego 8.

 

PRZECZYTAJ NAGRODZONE PRACE!