DSC 1161Kamil Żebrowski z Teatru Trupa z PMDK w Lubartowie otrzymał kolejne laury za monodram "Kochany Panie Ludwiku" w reżyserii Jolanty Tomasiewicz: nagrodę indywidualną oraz nagrodę jury młodzieżowego na 17. Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła” (4-6 marca, II LO w Lublinie, zasięg wojewódzki). Kamil jako najlepszy aktor przeglądu otrzymał bardzo cenną nagrodę - roczny staż w Laboratorium Lublin im. Antonina Artauda, organizowanym przez reżysera Pawła Passiniego. Jurorzy (Mieczysław Wojtas, Natalia Matuszek i Paweł Passini) docenili aktora Trupy za "kunszt aktorski monodramu „Kochany Panie Ludwiku” w reżyserii Jolanty Tomasiewicz".
Już wcześniej spektakl poświęcony Ludwikowi Sempolińskiemu  okazał się dla Kamila Żebrowskiego ogromnym sukcesem: młody aktor zdobył dzięki tej roli trzy nagrody dla najlepszego aktora na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu oraz I nagrodę na 42. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy kolejnej nagrody utalentowanemu wychowankowi PMDK.

Kamil Żebrowski od 7 lat jest aktorem Teatru Trupa, prowadzonego przez Jolantę Tomasiewicz. Zadebiutował w spektaklu "Zimowy pogrzeb", a w kolejnych - "Męczeństwo Piotra Oheya" i "Big Touches" zagrał główne role. Monodramem "Kochany Panie Ludwiku" Kamil - jako absolwent szkoły średniej - kończy swoją edukację w PMDK, jednocześnie przygotowując się do egzaminów na Wydział Aktorski PWST.

Warto dodać, że na lubelskim przeglądzie „Zwierciadła” pojawiła się większa reprezentacja lubartowskiego środowiska: w gronie laureatów znaleźli się także aktorzy z grupy Scena 44 z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja, którzy otrzymali nagrody zespołowe i wyróżnienia aktorskie za role w spektaklu „Przypadki Dariusza N.”

Kamilowi Żebrowskiemu na lubelskim przegladzie towarzyszyli młodsi koledzy z nowego składu Teatru Trupa oraz Natalia Maytyjaszczyk z Grupy Reporterskiej, która przygotowała relację fotograficzną z wydarzenia.

Protokół konkursu: