Z dumą i podziwem informujemy, że Kamil Żebrowski z Teatru Trupa został studentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (dawniej: PWST).

Kamil Żebrowski od 7 lat jest aktorem Teatru Trupa, prowadzonego przez Jolantę Tomasiewicz. Zadebiutował w spektaklu "Zimowy pogrzeb", a w kolejnych - "Męczeństwo Piotra Oheya" i "Big Touches" zagrał główne role. Reżyserowanym przez panią Jolantę Tomasiewicz monodramem "Kochany Panie Ludwiku" Kamil - jako absolwent szkoły średniej – miał zakończył swoją edukację w PMDK, ale rozstać się było trudno. Spektakl poświęcony Ludwikowi Sempolińskiemu  okazał się dla Kamila Żebrowskiego ogromnym sukcesem: młody aktor zdobył dzięki tej roli trzy nagrody dla najlepszego aktora na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu , I nagrodę na 42. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz nagrodę indywidualną oraz nagrodę jury młodzieżowego na 17. Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła” w Lublinie.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że pracownia teatralna PMDK w Lubartowie wychowała kolejnego aktora profesjonalnego. Kamil Żebrowski dołączył do grona absolwentów PMDK, którzy wybrali aktorstwo jako swój zawód: Alberta Osika, Piotra Jęczary, Iwony Sitkowskiej, Patryka Durskiego, Moniki Łabędź. Z całego serca gratulujemy Kamilowi wielkiego talentu i determinacji, życzymy wielu sukcesów na wymarzonej uczelni!!!

IMG_4999.JPGIMG_5124.JPGIMG_5652.JPGIMG_5319.JPGIMG_5026.JPGIMG_5094.JPGIMG_4993.JPGIMG_5060.JPGIMG_5432.JPG