Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania piosenki Ludwika Sempolińskiego z monodramu Kamila Żebrowskiego "Kochany Panie Ludwiku" w reżyserii Jolanty Tomasiewicz. Kamil wykonał ten utwór podczas oficjalnego otwarcia nowej siedziby PMDK 27.09.2020, a już chwilę później wyjechał na studia do Krakowa - od 1.10.2020 r. został studentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (dawniej: PWST).
Kamil Żebrowski przez 7 lat był aktorem Teatru Trupa, prowadzonego przez Jolantę Tomasiewicz. Zadebiutował w spektaklu "Zimowy pogrzeb", a w kolejnych - "Męczeństwo Piotra Oheya" i "Big Touches" zagrał główne role. Reżyserowanym przez panią Jolantę Tomasiewicz monodramem "Kochany Panie Ludwiku" Kamil - jako absolwent szkoły średniej – miał zakończyć swoją edukację w PMDK, ale rozstać się było trudno. Spektakl poświęcony Ludwikowi Sempolińskiemu okazał się dla Kamila Żebrowskiego ogromnym sukcesem: młody aktor zdobył dzięki tej roli trzy nagrody dla najlepszego aktora na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu , I nagrodę na 42. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz nagrodę indywidualną oraz nagrodę jury młodzieżowego na 17. Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła” w Lublinie.
Jesteśmy bardzo dumni z tego, że pracownia teatralna PMDK w Lubartowie wychowała kolejnego aktora profesjonalnego. Kamil Żebrowski dołączył do grona absolwentów PMDK, którzy wybrali aktorstwo jako swój zawód (Alberta Osika, Piotra Jęczary, Iwony Sitkowskiej, Patryka Durskiego, Moniki Łabędź) lub teatr jako miejsce pracy (Agata Tomasiewicz, Adriana Pietrukaniec - absolwentki Wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie). Z całego serca gratulujemy Kamilowi wielkiego talentu i determinacji, życzymy wielu sukcesów na wymarzonej uczelni!!!
Dziękujemy za udostępnienie nagrania Telewizji Lubartów !!!