16 czerwca 2021 w ogrodzie przed PMDK odbył się wernisaż wystawy dzieci z pracowni plastycznej PMDK pt. "Koloroskop". Wyeksponowane na wystawie prace ponad 120 wychowanków powstały w tym roku szkolnym na zajęciach prowadzonych przez panią Edytę Weremczuk, Katarzynę Grabowską-Pytkę i Izabellę Dybałę

Wernisaż był okazją do przedstwienia artystów  i przypomnienia ich sukcesów konkursach. Po przedstawieniu małych artystów na plenerowej scenie wystąpili przedstawiciele pracowni muzycznej  - przygotowani przez panią Annę Kozak. Po wernisażu rodzice zostali zaproszeni do podziwiania wystawy wewnątrz budynku.

Autorzy wystawy „Koloroskop” 2020/2021:

Podopieczni pani Edyty Weremczuk:

Gdula Maja, Pożarowszczyk Martyna, Różniewska Julia, Wierzchoń Zofia, Fuszara Adam, Malessa Emil, Karczewska Kinga, Kozak Aleksandra, Podleśna Dagmara, Tołubińska Izabela, Jaworska Amanda, Weremczuk Miłosława, Wojdat Oliwia, Woźniak Amelia, Wrzos Roksana, Woch Nikola, Wiącek Zosia, Czakon Piotr, Bieniek Paweł, Dejko Gabriel, Serwin Lena, Domiński Konrad, Abramiuk Antonina, Aftyka Magdalena, Derecka Alicja, Jakubska Oliwia, Misztal Mateusz, Szczygieł Jagoda, Szostak Alicja, Gołębiowska Zuzanna, Taras Julia, Zalewski Dawid, Marzęda Zuzanna, Czarnota Weronika, Borysowska Maja, Danił Klara, Dejko Maja, Kłoda Amelia, Kubaszewska Natalia, Melchior Hanna, Miąc Wiktoria, Mierzwinska Marta, Wolanin Olga, Woźniak Oliwia, Szymak Magda, Dejko Alicja, Bednarczyk Natalia, Czarnecka Karolina, Gadzała Szymon, Pojęta Zofia, Przybysz Marcel, Szlachta Liliana,

Wychowankowie pani Katarzyny Grabowskiej-Pytki:

Maja Bocian, Aleksandra Budzyńska, Joanna Budzyńska, Emilia Michna, Nikola Mołda, Alicja Serwin, Maciej Smyk, Łucja Puła, Teresa Haraszczuk, Maja Kisiel, Maja Kowalczyk, Kornelia Jabłońska, Kornelia Haławin, Klara Belniak, Alicja Mitura, Kacper Dudek, Liwia Zalewska, Wiktoria Zmysłowska, Zofia Ćwiklińska, Zuzanna Sikora, Maja Ścibiorska, Nadia Szkutnik, Antonina Wysocka, Antoni Krawczyk, Julia Racka, Oliwia Żyła, Janek Kałuża, Jakub Piotrowski, Joanna Rola, Laura Pilarczyk

Wychowankowie pani Izabelli Dybały:

Zuzanna Bocian, Aleksandra Szczerba, Julia Szczerba, Kuba Kuśmirek, Milena Tarkowska, Gabriela Rola, Adam Szypulski, Jagoda Szypulska, Marcin Matyjaszczyk, Jakub Matyjaszczyk, Paulina Wróbel, Ewa Szymak, Krystian Kozak, Magdalena Staszewska, Jagoda Urban, Antoni Misiura, Nina Czajka, Weronika Aftyka, Wiktoria Ozon, Ada Jusiak, Leonard Cybul, Zofia Dybała, Zofia Przytocka, Nikola Bednarczyk, Łucja Soroka, Oliwia Szlachta, Mateusz Pawłowski, Kacper Broniszewski, Oliwia Pytyś, Kornelia Ryszkowska, Klaudia Michalak, Lena Michalak, Zuzanna Długosz, Katarzyna Kozicka, Pola Guz, Martyna Zalewska, Alicja Sztuk, Nadia Kuzioła, Aleksandra Paśnik, Zuzanna Paśnik

 Warto przy tej okazji przypomnieć, że w roku szkolnym 2020/2021 wychowankowie pracowni plastycznej PMDK zdobyli wiele nagród i wyróżnień w konkursach:

  •  Wojewódzki Integracyjny Konkurs Plastyczny "Nadwieprzańskie koloryty - pod śnieżną pierzyną". I miejsce zdobyła Amelia Zdunek, III miejsce -  Izabela Tołubińska, a Oliwia Wojdat, Amelia Woźniak oraz Dagmara Podleśna otrzymały wyróżnienia w tym konkursie, objętym honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Wójta Gminy Milejów.

  • I nagroda dla Nikoli Woch w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Pejzaże Mistyczne - Architektura Lublina i okolic" ( kategoria klas IV – VIII). Konkurs objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin, a jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice w Lublinie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

  • Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dobra kultury UNESCO- Architektura w Polsce" 2020r dla Mai Dejko .Organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

  • XX KONKURS PLASTYCZNY  „JAN PAWEŁ II – NASZ PAPIEŻ” - NAGRODY: Zuzanna Marzęda, Aleksandra Kozak, Amelia Zdunek

  • XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Pokażę Ci, gdzie mieszkam" - NAGRODY: Marcel Przybysz, Zuzanna Gołębiowska, Dawid Zalewski, Antonina Abramiuk, Amelia Zdunek, Wyróżnienia: Zofia Wiącek, Zuzanna Marzęda, Jagoda Szczygieł,Maciej Misztal

  • XXII  Powiatowy Konkurs Plastyczny i Literacki "Opowieści wigilijne 2020"- NAGRODY: Karolina Czarnecka, Klara Danił, Marta Mierzwińska, Zuzia Gołębiowska, Amelia Zdunek, Julia Szalast, WYRÓŻNIENIA: Zofia Wiącek,Maja Kwiatkowska, Maciej Misztal

julitabogusz1.JPGjulitabogusz17.JPGjulitabogusz16.JPGjulitabogusz38.JPGjulitabogusz30.JPGjulitabogusz5.JPGjulitabogusz37.JPGjulitabogusz8.JPGjulitabogusz27.JPGjulitabogusz24.JPGjulitabogusz25.JPGjulitabogusz29.JPGjulitabogusz22.JPGjulitabogusz3.JPGjulitabogusz39.JPGjulitabogusz14.JPGjulitabogusz2.JPGjulitabogusz13.JPGjulitabogusz10.JPGjulitabogusz21.JPGjulitabogusz19.JPGjulitabogusz34.JPGjulitabogusz31.JPGjulitabogusz42.JPGjulitabogusz41.JPGjulitabogusz7.JPGjulitabogusz40.JPGjulitabogusz35.JPGjulitabogusz32.JPGjulitabogusz4.JPGjulitabogusz23.JPGjulitabogusz11.JPGjulitabogusz33.JPGjulitabogusz9.JPGjulitabogusz6.JPGjulitabogusz20.JPGjulitabogusz12.JPGjulitabogusz28.JPGjulitabogusz36.JPGjulitabogusz18.JPGjulitabogusz26.JPGjulitabogusz15.JPG