DSC 100526 października Teatr Trupa z PMDK w Lubartowie zaprezentował publiczności swój najnowszy spektakl „Big Touches” w reżyserii Jolanty Tomasiewicz. Sztuka spodobała się widzom, którzy tłumnie wypełnili salę widowiskową ZS nr 2 - okraszona brawurową grą aktorów sztuka została nagrodzona owacją na stojąco.

Premiera był okazją do poznania młodych artystów: po spektaklu zaprezentowano film o aktorach „Trupy”, realizowany od kilku lat na zajęciach zespołu. Młodzi artyści opowiadają w nim o swoich lękach i marzeniach. Film reżyserowała Jolanta Tomasiewicz, a zmontował Konrad Broniszewski.

Aktorzy „Trupy” w dniu swojej premiery byli gospodarzami nie tylko na scenie – wiele wysiłku włożyli w promocję imprezy (plakat premiery przygotował Jakub Płocheć), a dla wszystkich swoich gości przygotowali poczęstunek, przy którym po zejściu ze sceny odbierali liczne gratulacje. W kuluarach młodzież z Samorządu Wychowanków zebrała opinie od widzów o spektaklu.

Teatr „Trupa” powstał ponad 20 lat temu w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie. W aktualnym składzie zespołu są zarówno młodzi aktorzy, którzy pracowali w teatrze kilka lat, jak i ci, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z teatrem. Zespół jest laureatem festiwali i konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, m.in. inowrocławskiej Arlekinady i lubelskich Zwierciadeł.

Spektakl „Big Touches” powstał w oparciu o tragifarsę izraelskiego pisarza i dramaturga Hanocha Levina. Opowiada o skomplikowanych relacjach między dwoma przyjaciółmi, kiedy w ich życie wkracza kobieta. Levin w mistrzowski sposób, pod płaszczykiem zwykłej historii, porusza tak uniwersalne tematy jak samotność i alienacja człowieka, czerpanie satysfakcji z poniżania słabszych, walka o władzę i dominację, potrzeba miłości. Przez swój charakterystyczny, nieco ironiczny i prześmiewczy język obnaża i piętnuje ukryte przywary człowieka, a jednocześnie nadaje im „swojski” i zrozumiały w każdej szerokości geograficznej rys.

Obsada:

Jacobi – Kamil Żebrowski

Leindental – Piotr Adamczyk

Szahasz – Natalia Florek

W pozostałych rolach:

Natalia Rola

Małgorzata Chruścik

Mikołaj Oniśk

Reżyseria: Jolanta Tomasiewicz

Scenariusz (adaptacja) – Teatr TRUPA

Plakat: Jakub Płocheć