IMG 969118 listopada 2018 r. trzy teatry młodzieżowe – Trupa, 5 złotych i Teatr Satyry Zielona Mrówa -  spotkały się z publicznością na XIX Witrynie Teatralnej, organizowanej przez nauczycieli i wychowanków PMDK w Lubartowie.
Widzowie, którzy wypełnili salę widowiskową ZS nr 2 mieli okazję obejrzeć dwa spektakle teatrów związanych z PMDK :  „Big Touches” Teatru Trupa z PMDK z reż. Jolanty Tomasiewicz oraz spektakl „On” Teatru 5 Złotych  (PMDK) w rez. Małgorzaty Adamczyk. W roli gwiazdy wieczoru wystąpił gość - Teatr Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie ze spektaklem opartym na tekstach Ignacego Krasickiego o wdzięcznym tytule „Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne” .
O teatralną atmosferę przeglądu zadbali wychowankowie i nauczyciele PMDK ze wszystkich pracowni. Dla starszych kolegów młodsze zespoły z PMDK zagrały krótkie etiudy - wystąpił Teatr Chili (opiekun: M. Adamczyk), Teatr Charaktery (opiekun: U. Bednarczyk) oraz zespół taneczny Dance Feet (opiekun: J. Grabowska). Oprócz spektakli widzowie mogli cieszyć się dodatkowymi wrażeniami, które w przerwach zapewnili wychowankowie z pracowni plastycznej i muzycznej PMDK. Na zaadaptowanym na galerię szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę masek i przygotowany przez młodych plastyków i panią Edytę Weremczuk wystrój foyer, zaś specjalne statuetki dla zespołów wykonała pani IMG 9613Izabella Dybała. Podczas antraktów można było również zobaczyć archiwalne nagrania z poprzednich edycji przeglądu i posłuchać małych muzyków (opiekun: A.Kozak).  Po zakończeniu części scenicznej młodzi uczestnicy przeglądu spotkali się na integracyjnej kolacji.