IMG 881315 czerwca 2019 r. na "Rodzinnej Biesiadzie Czerwcowej u Sanguszków" podczas VII Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie w koncertach "Witajcie w naszej bajce" i "PMDK prezentuje" wystąpili wychowankowie pracowni muzycznej i tanecznej PMDK. Zaprezentowali się podopieczni pani Grażyny Grymuzy ( zespół "Nasza paka", "Pięciolatki" i zespół kl. I i II, soliści: Alicja Karwowska, Amelia Symbor, Marek Przytocki) , pani Anny Kozak (Maja Kisiel, Emilia Soroka, Kaja Sztejnbis, Weronika i Milena Haraszczuk, Laura Wąsik, Lena Wasak) oraz zespoły taneczne pracujące pod kierunkiem pani Jolanty Grabowskiej (Free Steps, Releve , Efekt II) i pani Elizy Maruszak ( Motylki ). Koncert poprowadziły - jak na bajkę przystało - wróżka i królewna, zagrane przez nauczycielki pracowni teatralno-medialnej, panią Małgorzatę Adamczyk i Urszulę Bednarczyk. O godz 18.00 w programie "PMDK prezentuje" wystąpiła młodzież z pracowni muzycznej i tanecznej. Błyszczeli na scenie wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK, prowadzonego przez panią Grażynę Grymuzę: Patrycja Gąsior. Maja Macioszek, Martyna Bronisz, Karolina Markiewicz,Hania Wierzchoń, Dżesika Cebera, Wiktoria Kobyłka i Piotr Bagun. Towarzyszyły im zespoły taneczne "Baleriny" (opiekun: Eliza Maruszak) i "Dance feet", prowadzony przez panią Jolantę Grabowską. Niespodzianką był występ pani Joli: godnie zastąpiła jedną z tancerek, która uległa nagłemu wypadkowi (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!). W sumie w koncertach PMDK na
"Rodzinnej Biesiadzie Czerwcowej u Sanguszków" zaprezentowało się 80 wychowanków PMDK, którzy swoimi występami wypełnili dwie godziny z 6,5-godzinnego programu imprezy z udziałem gwiazd: Natalii Kukulskiej, Joszko Brody, Studio Accantus, Pana Ząbka i Bractwa Rycerskiego.

Przez całe upalne popołudnie czynne było na dziedzińcu pałacu Sanguszków stoisko PMDK, gdzie trwały warsztaty plastyczne, prowadzone przez panią Edytę Weremczuk i Izabellę Dybałę. Atrakcją stoiska były zrealizowane prze nauczycieli PMDK fotościanki, przy których każdy mógł się sfotografować jako zwierzak lub postać z dzieła sztuki.