X SPOTKANIA ZE SZTUKĄ "KOLEKCJE 2012" 04.2012

art 20120418Od 13 kwietnia w Galerii Międzyziemie PMDK można ogladać znakomita wystawę zbiorową zrealizowaną w ramach X Spotkań ze Sztuką "Kolekcje". Zgodnie z ideą "Kolekcji", w tej samej galerii można zobaczyć prace najznakomitszych artystów naszego regionu, zarówno wykształconych profesjonalistów, jak i amatorów oraz rozpoczynających swoją artystyczną drogę studentów. Swoje prace na wystawie umieścili: Joanna Gielecka, Marcin Wróblewski, Aleksandra Kozak-Kotowska, Piotr Dolezol, Berenika Kowalska, Jerzy Knefel, Michał Klasiński, Izabella Dybała, Aleksandra Kędziora, Igor Mikoda, Rafał Eret, Paulina Derecka, Ireneusz Wydrzyński, Justyna Kryszpin-Żmuda, Andrzej Żmuda, Piotr Kirkiło, Agata Tomasiewicz, Magdalena Grudzień, Wanda Wróblewska.

MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA - KONCERT KARNAWAŁOWY 02.2012

art 20120216Wszyscy przyjaciele PMDK na pewno pamiętają zeszłoroczny koncert jubileuszowy... Postanowiliśmy podjąć wyzwanie i uczynić go wydarzeniem cyklicznym, a przy tym stworzyć płaszczyznę muzycznych spotkań miedzypokoleniowych, na których na jednej scenie zaprezentują się nie tylko młodsi i starsi wychowankowie, ale także absolwenci i nauczyciele PMDK oraz zaproszeni goście. Co z tego wyjdzie? Zobaczcie sami!
W najbliższą niedzielę 19 lutego 2012r. o godz. 17.00 w hali sportowej ZS nr 2 przy ul. Chopina 6 wystąpią zespoły taneczne i muzyczne PMDK, teatr TRUPA, zespół Schola Cantorum Lubartoviensis (tym razem w nie-klasycznej odsłonie), CHÓR-TOWNIA oraz wspaniała wokalistka, absolwentka paryskiego konserwatorium, od niedawna mieszkająca w Lubartowie Lydie Kotlinski.

WSTĘP WOLNY - jak zawsze!

Wojewódzki Konkurs "Pomoc niesie radość" - rozstrzygnięty 01.2012

art 20120111Znamy już wyniki pierwszego Wojewódzkiego Konkursu "Pomoc niesie radość". Jury przyznawało nagrody i wyróżnienie w dwóch kategoriach: literackiej i fotograficznej. Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów 20 stycznia 2012r. o godz. 11.00 do MIĘDZYZIEMIA PMDK przy ul. Szaniawskiego 62 /poziom -1/ w Lubartowie.


WYNIKI KONKURSU:
KATEGORIA FOTOGRAFICZNA

NAGRODY:

 • Małgorzata Bilska - Gimnazjum Zespołu Szkół w Kocku
 • Karolina Raganowicz - Gimnazjum Nr 3 w Lublinie
 • Alicja Wójcicka – Gimnazjum w Poniatowej

WYRÓŻNIENIA:

 • Angela Więsek – II LO w Lubartowie
 • Kamil Drob – Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie
 • Marta Mirosław – Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji
 • Debora Lipińska – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju
 • Agata Kawa – Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie
 • Paulina Duda – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach

KATEGORIA LITERACKA

NAGRODY:

 1. Łucja Knap, Zespół Szkół w Grabowcu
 2. Wiola Miedziocha, Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie

WYRÓŻNIENIA

 1. Katarzyna Narejko, Gimnazjum nr 3 w Łukowie
 2. Julia Bełcik, Gimnazjum nr 19 w Lublinie,
 3. Violetta Słomianowska, Gimnazjum nr 19 w Lublinie
 4. Magdalena Chomiczewska, Gimnazjum nr 19 w Lublinie
 5. Małgorzata Szczotka, Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie

 

Święta będą POTEM... 12.2011

art 20111216Pracownia teatralna PMDK zaprasza MŁODZIEŻ na przedświąteczne spotkanie integracyjno-artystyczne pod znamiennym tytułem "POTEM BĘDĄ ŚWIĘTA". tytuł oznacza mniej więcej to, że grupy teatralne (GRUPA NO!, TEATR TRUPA) oraz wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki zaprezentują skecze i piosenki znakomitego, choć już nie istniejącego kabaretu POTEM. Potem, po występach, zaprosimy wszystkich do przedświątecznej integracji przy składaniu życzeń i poczęstunku.
To wszystko w ŚRODĘ 21 GRUDNIA 2011 GODZ. 18.00 w MIĘDZYZIEMIU PMDK.