2019.10.25 IKA-Cafe zaprasza młodzież na "Start Art" z lekcją jazzu -

2019startartIntegracyjny Klub Artystyczny IKA-Cafe w PMDK w Lubartowie zaprasza młodszą i starszą młodzież (kl. VI - VIII i starszych) na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie pt. "Start ART", które odbędzie się 25 października 2019 r. o godz. 18.00 w sali teatralnej Międzyziemie PMDK. W spotkaniu weźmie udział młodzież z wszystkich pracowni PMDK: Wystąpią zespoły taneczne "Dance Feet" i "Free steps" oraz wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki. Młodzi plastycy także będą mieli swoją przestrzeń - otworzą wystawę poplenerową z wyjazdu do Poleskiego Parku Narodowego. Gwoździem programu będzie "Lekcja jazzu", którą poprowadzi nowy nauczyciel pracowni muzycznej PMDK, pan Mateusz Obroślak. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku nie tylko opowie o jazzie, ale także zagra i zaśpiewa specjalnie dla młodej widowni.

2019.09.30 Otrzęsiny dla najmłodszych w PMDK

otrzesiny2019Serdecznie zapraszamy  dzieci z klas 0-3 na "Otrzęsiny" w PMDK, które odbędą sie w  poniedziałek 30.09.2019 o godz. 16.30. W programie: przedstawienie nauczycieli PMDK, poznawanie poszczególnych pracowni: zabawy w pracowni plastycznej, muzycznej, teatralnej i tanecznej oraz pasowanie na wychowanka PMDK.

2019.10.5 Otrzęsiny w Poleskim Parku Narodowym!!!

2019OTRZESINYWPLENERZEZapraszamy wychowanków PMDK - starsze dzieci i młodzież na "Otrzesiny w plenerze", które w tym roku spędzimy w Poleskim Parku Narodowym. Wycieczka odbędzie się w sobotę 5.10.2019 r. w godz. 9-16. Dwie 45-osobowe  grupy - dziecięca (kl. III - VI) i młodzieżowa (kl. VII , VIII i szkół średnich) będą miały okazję  spędzić  czas w pięknym miejscu i przejsć  pod opieką przewodnika trasę ścieżki "Perehod". Dla młodzieży przewidziana jest gra terenowa, przejście z przewodnikiem lub plener artystyczny (na ścieżce Perehod są dwie wieże widokowe, z których rozciąga się wspaniały widok na stawy pieszowolskie, siedlisko wielu ptaków). Wycieczkę zakończymy ogniskiem, prosimy zatem o zabranie zez sobą prowiantu na ognisko (kiełbasa, chleb, woda, owoce itp.) oraz - w razie kaprysów jesiennej pogody - odzieży przeciwdeszczowej i wygodnych, nieprzemakalnych butów.

Na wpłaty składki i wypełnione zezwolenia na wycieczkę czekamy do 1.10.2019 r. Składkę  - 20 zł i zezwolenia na wycieczkę przyjmuje sekretariat PMDK (pon. - pt. godz. 7.30 - 21.00). Formularz zezwolenia dostępny jest w dziale Pliki do pobrania na naszej stronie www.mdk.lubartow.pl

Program: - grupa dziecięca kl. III - VII

godz. 9.00 - zbiórka w PMDK

godz. 9.15 - 10.15 - przejazd do Pieszowoli

10.30 - 13.30 - przejście z przewodnikiem ścieżką "Perehod"

13.30 - 15.00 - rekreacja, gry i zabawy integracyjne , ognisko

15.00 -16.00 - powrót do Lubartowa (PMDK)

Program - grupa młodzieżowa kl. VII, VIII i szkoły średnie:

9.00 - zbiórka w PMDK

9.15 - 10.15 - przejazd do Pieszowoli

10.30 - 13.30 - plener artystyczny, gra terenowa  lub przejście z przewodnikiem ścieżką "Perehod",

13.30 - 15.00 - ognisko

15.00 - 16.00 - powrót do Lubartowa (PMDK)

Składka na przejazd autokarem, bilety, usługi przewodnika - 20 zł

Ilość miejsc: 90

Termin składania zezwoleń i dokonywania wpłat: 1.10.2019

Wycieczka  dofinansowana z funduszu Rady Rodziców PMDK - dziękujemy!

2019.09.04 Nabór do obsady nowego spektaklu Teatru Trupa

rekrutacja 2019trupaTrwa nabór do najbardziej utytułowanego zespołu teatralnego w PMDK – Teatru Trupa, który prowadzi pani Jolanta Tomasiewicz. Po spektakularnych sukcesach monodramu Kamila Żebrowskiego „Kochany Panie Ludwiku” w nowym roku szkolnym Trupa rozpocznie pracę nad nowym spektaklem, do którego potrzebni są aktorzy - młodzież szkół średnich.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Teatru Trupa odbędzie się w poniedziałek 9.09.2019 r. o godz. 16.00 w PMDK.

2019.09.03 Dodatkowy nabór na zajęcia w pracowni plastycznej i muzycznej PMDK

rekrutacja 2019 muz

W PMDK zakończył się okres rekrutacji, dzięki któremu wypełniły się listy uczestników grup, do których ogłaszano nabór w maju. Sytuacja zmieniła się jednak w wakacje - w związku ze zwiększeniem ilości godzin dydaktycznych w pracowni plastycznej i muzycznej pojawią się nowe grupy, do których od września prowadzone są zapisy. W pracowni plastycznej nowe grupy poprowadzą dotychczasowi nauczyciele (Edyta Weremczuk, Izabella Dybała), a do grona muzyków prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą w pracowni muzycznej dołączy pan Mateusz Obroślak, którego sylwetkę przedstawiamy poniżej.

Mateusz Obroślak - Wokalista i flecista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Współpracował z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego, a także z Uczelnianym Chórem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie jest solistą w lubelskim chórze gospel "Heaven Up" i nauczycielem śpiewu w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. w , a w rodzinnym Kocku prowadzi Wielopokoleniowy Zespół Artystyczny „Nadzieja”, przygotowując do koncertu chór i solistów.

Aby zapisać się na zajęcia do PMDK należy wypełnić wniosek oraz złożyć go razem z  podaniem do Dyrektora PMDK w sekretariacie placówki : PMDK, ul. Szaniawskiego 64 II p., 21-100 Lubartów, tel. 81 8553786