2018.06.10 Powiatowa Biesiada Samorządowa "Niedziela u Sanguszków" z PMDK, gośćmi, zespołem B6 i Piwnica

biesiada2018Starosta Lubartowski i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na Powiatową Biesiadę Samorządową "Niedziela u Sanguszków". Impreza odbędzie się 10 czerwca 2018 r. na dziedzińcu pałacu Sanguszków w Lubartowie. Podczas imprezy o charakterze festynu rodzinnego zaprezentują swój dorobek placówki prowadzone przez Powiat Lubartowski i organizacje pozarządowe: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Zespół Szkół w Kocku, Bursa Szkolna w Lubartowie, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Lubartowie, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku, Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Libra” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie. Na scenie wystąpią przede wszystkim wychowankowie i absolwenci PMDK oraz goście z powiatowych placówek.

Tradycyjnie już swój czas na scenie będzie miała Męska Grupa Wokalna Chór-townia oraz akordeonista Karol Kozak z zespołem– absolwent pracowni muzycznej PMDK, Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, student Instytutu Muzyki UMCS. Wielbiciele młodego rocka na pewno będą zainteresowani występem zespołu Piwnica z ZS nr 2 w Lubartowie oraz koncertem zespołu B6 z Lublina, na którym podziwiać będzie można umiejętności studentów kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS, w tym - absolwenta pracowni muzycznej PMDK w Lubartowie – Arka Borzęckiego.

Podczas imprezy odbędą się targi promocyjne placówek i instytucji powiatowych i jarmark rękodzieła artystycznego. Organizatorzy przygotowują także strefę zabaw i atrakcji dla dzieci: akcje plastyczne, kawiarenka pod chmurką, dmuchańce, zabawy sprawnościowe i inne.

„Niedziela u Sanguszków” rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem PMDK „Dumni z Polski”. Pod tym samym hasłem od 16.00 trwał będzie konkurs na plakat wykonany podczas imprezy. Koncert i konkurs zrealizowany zostanie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”, zorganizowanej z okazji rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Program imprezy:

16.00 - koncert „Dumni z Polski” (Dziecięce i Młodzieżowe Studio Piosenki oraz zespoły taneczne PMDK w Lubartowie)

17.00 - etiuda teatralna „Cztery strony świata” – PMDK w Lubartowie

17.15 -18.15 koncert wychowanków PMDK i zaproszonych gości

18.15- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dumni z Polski”

18.30 koncert akordeonowy Karola Kozaka z zespołem

19.00 - koncert Męskiej Grupy Wokalnej „Chórtownia”

19.30 -koncert zespołu Piwnica z ZS nr 2 w Lubartowie

20.20 - koncert zespołu B 6 z Lublina

 

biesiada2018B6B6 (Lublin)

Muzycy zespołu B6 spotkali się w Lublinie, są studentami kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS w Lublinie . Są młodym zespołem, pracującym nad autorskim materiałem, którym chcą się dzielić z szerokim gronem odbiorców. Nazwa zespołu jest powiązana z chemicznymi właściwościami witaminy B6. Sami o sobie mówią, że tylu „szefów” w jednej grupie nigdy nie spotkali, ale daje to bardzo ciekawe efekty współpracy. Muzyka zespołu B6 to pop/rock, a dźwięki to w ich przypadku narzędzia do wyrażania siebie.

Skład:

Martyna Sabak - wokal
Kuba Stasikowski - gitara
Arek Borzęcki - bas
Piotr Karczewski - perkusja

B6 na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCYOd7W7n-LXNlRy5vJM3qxQ

B6 na Facebooku:

https://www.facebook.com/band.b6/

https://www.instagram.com/b6_band/

biesiada2018piwnicaPiwnica (Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie)

Piwnica to paczka młodych, ambitnych, zapalonych muzyka osób, tworzących zespół grający szeroko pojętą muzykę rockową, którą trudno dokładnie sklasyfikować. Paczka do której każdy wrzuca kawałek swojej duszy, tak, aby muzyka którą gra była prawdziwa i zachwycała odbiorców.

Zespół Piwnica powstał na początku 2017 roku, a nazwa pochodzi od miejsca w którym zaczynali - szkolnej piwnicy.

Ponadto, zespół pokazuje się na przeglądach i festiwalach, na których nierzadko osiąga wysokie noty.

Skład zespołu Piwnica:

Arkadiusz Tomasiak- perkusja

Marcin Polak- gitara

Magdal Dąbrowska- wokal

Damian Stróżek- bas

Jakub Wójcik- gitara

 

Piwnica na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UC2m4S0N8nRaSkq1AwmYGeZQ

Piwnica na Facebooku:

https://www.facebook.com/piwnicaband/

https://www.instagram.com/piwnicaband/