20205złotych premieraTeatr 5 Złotych z PMDK w Lubartowie zaprasza młodzież i dorosłych na premierę najnowszego spektaklu pt. "Szklarnia" 9 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 do sali teatralnej Międzyziemie w PMDK. Spektakl w reżyserii Małgorzaty Adamczyk powstał na podstawie sceniariusza sztuki "Concord Floral" Jordana Tannahilla. Wystąpią aktorzy młodzieżowego Teatru 5 Złotych: Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Gabriela Hanna Orłowska, Emilia Koziej, Maja Jaworska, Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Wojtek Szymoniuk, Miłosz Samolej, Dominik Zadziorka, Bartek Sternik, Dagmara Siwiec. Po premierze młodzi aktorzy wraz z instruktorką zapraszają na tzw. "popremierówkę" - będzie co wspominać, ponieważ zespół 5 Złotych obchodzi swoje 5 urodziny.

Po premierze młodzi aktorzy wraz z instruktorką zapraszają na tzw. "popremierówkę" - będzie co wspominać, ponieważ zespół 5 Złotych obchodzi swoje 5 urodziny.

Plakat spektaklu przygotował jeden z aktorów - Miłosz Samolej - pod opieką pani Izabelli Dybały.

 

Teatr 5 Złotych pracuje ze sobą od 5 lat. Dotychczas zaprezentował trzy premiery. Zadebiutował spektaklem "Bzdurki czyli baśnie dla dzieciiinyych", za który otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje 2016" w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Kolejny spektakl - "My. Po prostu." był wielokrotnie prezentowany i nagradzany na różnych scenach (II nagroda w Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, I nagroda w Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych, Kabaretów "Młody Teatr" Scena Młodych 2018 oraz nagroda aktorska dla Kariny Szczepaniak, wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II "Złota Maska" w Lublinie, wyróżnienie aktorskie dla Miłosza Samoleja).

Za trzeci spektakl pt. "On" zespół prowadzony przez panią Małgorzatę Adamczyk zdobył wyróżnienie na 42. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych w Lublinie, a odtwórca głównej roli w tym spektaklu - Dominik Zadziorka - został uhonorowany wyróżnieniem aktorskim na X Ogólnopolskim Festiwalu Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II "Złota Maska" w Lublinie.

Grupa uczestniczyła również w prezentacjach niekonkursowych takich jak: Witryna Teatralna, organizowana przez PMDK, czy VIII Spotkania Teatralne w Kraśniku.

"SZKLARNIA"

Spektakl powstał na podstawie dramatu „Concord Floral” Jordana Tannahila. Concord Floral to opuszczona szklarnia i ostoja dla okolicznej młodzieży; miejsce dla siebie, w którym można marzyć, odważyć się i dorosnąć. Ale jest tam też ukryta tajemnica, z którą nikt nie chce się zmierzyć. A kiedy dwie przyjaciółki natkną się na nią, wyruszają w niepowstrzymany ciąg wydarzeń, od cieni na parkingach, nurkowania w akwarium, po rozmowy telefoniczne z grobu. Czas, aby nastolatki z Concord Floral zaczęły rozmawiać.
 
OBSADA: Marta Czarniak, Maja Jaworska, Patrycja Kęska, Emilia Koziej, Gabriela Hanna Orłowska, Miłosz Samolej, Bartek Sternik, Karina Szczepaniak, Wojtek Szymoniuk, Dominika Woch i Dominik Zadziorka.
MUZYKA: fragamenty utworów artystów: Drake, Ilia Mayer, Ane Burn,
SCENOGRAFIA: zespół
SCEANRIUSZ: Adaptacji tekstu dokonał zespół i reżyser spektaklu.
REŻYSERIA: Małgorzata Adamczyk