Koncert maturzystów i wernisaż wystawy FOTO-RAMA

koncert maturalnyJak co roku o tej porze z wielkim żalem żegnamy opuszczających nasza placówkę najstarszych wychowanków, którzy w tym roku kończą szkoły ponadgimnazjalne. Swoje  osiągnięcia i umiejętności podczas "Koncertu Maturalnego"  6.06.2013   o godz. 18.00 w Międzyziemiu zaprezentują tegoroczni maturzyści z pracowni muzycznej: Kasia Mazurek, Paulina Wasak, Ola Ligęza, Kamil Kuszplak i Dominik Wiak. Wokaliści przez ostatnie lata pracowali pod okiem pani Grażyny Grymuzy w Młodzieżowym Studiu Piosenki, będzie to zatem okazja do spotkania i integracji wszystkich wychowanków tej pracowni, których serdecznie na ten koncert zapraszamy.

Ale to nie jedyna atrakcja tego wieczoru...

fotoramaOprócz uczty dla ucha przygotowaliśmy także coś dla oka. Po koncercie uroczyście otworzymy w Galerii Międzyziemie wystawę "Foto-rama", na której będzie można podziwiać prace uczniów pani Izabelli Dybały  z pracowni plastycznej PMDK: Kamila Adamczyka, Justyny Bieniek, Doroty Gryglickiej, Weroniki Kaznowskiej, Szymona Krówczyńskiego, Julii Kwaśnej, Kornelii Kwaśnej, Marty Majchrzak, Angeliki Majewskiej, Kariny Markosian, Weroniki Rogali, Klaudii Trąbki, Weroniki Weremczuk.

Część fotograficzną wystawy "Foto-rama" stanowią fotografie  grupy reporterskiej, prowadzonej przez panią Urszulę Bednarczyk. Zobaczymy prace: Aleksandry Krupy, Mileny Warszawskiej, Joanny Bartoń, Adriany Franczak, Zuzanny Samolej, Klaudii Bubnowicz, Kingi Danił, Izabeli Goluch, Klaudii Karasek, Sylwii Komar, Aleksandry Pasek, Pauliny Pawlas, Natalii Potockiej, Alicji Smęt, Jakuba Wójcika i Olgi Ziębowicz. Zajęcia fotograficzne mają wprawdzie w PMDK najkrótszą tradycję, ale ich uczestnikom udało się zdobyć pierwsze poważne nagrody: w tym roku szkolnym Milena Warszawska i Joanna Bartoń otrzymały wyróżnienia w VI Wojewódzkim Konkursie na Reportaż "Zawód reporter", a Aleksandra Krupa wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Fotowiersze". Nagrodzone prace będzie można zobaczyć na naszej wystawie.