2014.01.19 Kolędy w Bazylice św. Anny i kościele oo.Kapucynów

koledySerdecznie zapraszamy na koncert kolęd wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz Męskiej Grupy Wokalnej "CHÓR-TOWNIA"- 19 stycznia 2014r. /niedziela/ o godz. 15.00 w Bazylice św. Anny oraz o godz. 18.00 w Kościele oo Kapucynów w Lubartowie (koncert Męskiej Grupy Wokalnej "CHÓR-TOWNIA"

2014.01.17 "Rzecz o stroju i kostiumie" - wykład Małgorzaty Żak z KUL i wernisaż prac Anny Świderskiej-Kusyk

ostrojuikostiumieZapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, miłośników hirstorii i sztuki  na spotkanie pt. "Rzecz o stroju i kostiumie"
w programie:
* wykład- "Kodeks Baltazara Behema (1505) – przesłanie historyczne, moralizatorskie i satyryczne oraz artystyczna forma dzieła"- prowadzenie mgr Małgorzata Żak /Historyk sztuki. Asystent w Katedrze Wiedzy o Sztuce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. /
* wernisaż wystawy projektów scenograficznych i kostiumów Anny Świderskiej- Kusyk, absolwentki ASP w Krakowie, artystki scenografki, pracującej obecnie w Telewizji Polskiej, a nam znanej jako  wychowanka pracowni teatralnej i plastycznej PMDK.
Impreza odbędzie się 17 stycznia 2014r. o godz. 18.00 w sali teatralnej i galerii "Międzyziemie" (ul. Szaniawskiego 64, Lubartów)

WSTĘP WOLNY.

2014.01.27 Półkolonie w PMDK - Akcja Zima

PLAKATakcjazima2014

Ferie już niedługo, zapraszamy zatem  dzieci w wieku 6-13 lat do udziału w naszych zimowych półkoloniach. "Akcja Zima" odbywać sie będzie w drugim tygodniu ferii (27-31 stycznia 2014r.), w godz. 10.00 - 15.00 - z przerwą na drugie śniadanie, które uczestnicy przynoszą ze sobą. Koszt udziału w półkoloniach to 15 zł od uczestnika.

W programie gry i zabawy zespołowe, zajęcia artystyczne (śpiew, taniec, plastyka).

Aby zapisać dziecko  na półkolonie należy wypełnić zezwolenie  dostępne w sekretariacie PMDK.

Zapraszamy!!!

 

2014.01.16 Kolędy i jazz - Stan Breckenridge w Lubartowie

koledyjazzZapraszamy już po raz drugi na spotkanie z amerykańskim jazzmanem Stanem Breckenridge'm, który będzie gwiazdą koncertu "Kolędy i  jazz". Koncert odbędzie się w Zajeździe Wincentów w czwartek 16 grudnia 2014r. o godz. 18.00. Oprócz pana Breckenridge'a, który zagra najpopularniejsze amerykańskie kolędy,  wystąpią z repetuarem świątecznym także utalentowani wychowankowie PMDK z Dziecięcego Studia Piosenki, Młodzieżowego Studia Piosenki oraz Męska Grupa Wokalna CHÓR-TOWNIA.

WSTĘP WOLNY!!!

 

Stan Breckenridge - amerykański muzykolog, pianista i wokalista doktorat z muzykologii uzyskał na Claremont Graduate University. Wykłada również na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Stan Breckenridge z ogromnym powodzeniem występował w krajach takich, jak Francja, Węgry, Japonia, Polska, a także w USA, prowadząc serie wykładów ilustrowanych bogato muzyką w jego wykonaniu. Jako profesjonalny muzyk występuje solo, jak również wspólnie z innymi artystami: Madeleine Albright, Bill Cosby, Jerry Lewis, Nancy Sinatra, John Travolta, John Wayne. Profesor Stan Breckenridge jest stypendystą Polsko - Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i laureatem jej nagrody - United States Distinguished Chair Fulbright Scholar Award.

2013.12.16 Opowieści Wigilijne - finał konkursu

opowiesciplakat

Serdeczie zapraszamy  na XV Jubileuszowy Finał Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Opowieści wigilijne" . Finał odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia 2013r. o godz. 12.00  w sali  teatralnej "Międzyziemie" w PMDK.  Na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zapraszamy wszystkich laureatów konkursu  wraz z opiekunami.

A oto lista nagrodzonych i wyróŻnionych w naszym konkursie:

W KATEGORII – PRACE MALARSKIE/RYSUNKOWE

Przedszkole:

Nagrody:

  1. 1.Kopacz Dominika - kl. 0 Przedszkole Jeziorzany – n-l Anna Pożarowszczyk
  2. 2.Wróbel Paulina - kl. 0 PMDK – n-l Izabella Dybała
  3. 3.Kostyła Hanna - kl. 0 PMDK – n-l Edyta Weremczuk

Wyróżnienia:

  1. 1.Tomasiak Zofia - kl. 0 Przedszkole Miejskie nr 5- n-l Barbara Woźniak
  2. 2.Zmysłowska Ola - kl. 0 Przedszkole Miejskie nr 5 - n-l Barbara Woźniak
  3. 3.Jacquline Janik - kl. 0 Przedszkole Miejskie nr 5 – n-l Bernarda Budzyńska
  4. 4.Radosław Korsacki - kl. 0 PMDK – n-l Edyta Weremczuk
  5. 5.Kaczor Magdalena - kl. 0 Przedszkole Miejskie nr 5 – n-l Bernarda Budzyńska
  6. 6.Wiącek Maja Alicja - Przedszkole Miejskie nr 2 – n-l Anna Łyszcz
  7. 7.Bodziak Klaudia - kl. 0 PMDK – n-l Izabella Dybała

 

Szkoła Podstawowa:

Nagrody:

  1. 1.Komsta Gabriela - kl. II SP Katarzyn – n-l Anna Węgorowska
  2. 2.Kawiak Mateusz - kl. III SP Nowodwór – n-l Ewa Ozonek
  3. 3.Podleśna Lena - kl. II PMDK – n-l Izabella Dybała
  4. 4.Matyjaszczyk Natalia - kl. II SP nr 1 – n-l Jadwiga Tarasiuk
  5. 5.Kubera Ilona - kl. VI SP nr 4 – n-l Anna Dudziak
  6. 6.Paśnik Aleksandra - kl. V SP nr 4 – n-l Anna Dudziak
  7. 7.Kukier Albert - kl. IV SP Katarzyn – n-l Anna Węgorowska

Wyróżnienia:

  1. 1.Marciniak Natalia - kl. II SP nr 3 – n-l Marta Mitura
  2. 2.Durczak Szymon - kl. II SP Katarzyn – n-l Anna Węgorowska
  3. 3.Bućko Weronika - kl. II SP nr 1 – n-l Elżbieta Miciuk
  4. 4.Czerwoniak Amelia - kl. III SP Serniki – n-l Magdalena Miąc
  5. 5.Cyrska Agnieszka - kl. III SP Rudno – n-l Hanna Korzeniowska
  6. 6.Włoch Julian - kl. II PMDK – n-l Edyta Weremczuk
  7. 7.Grzesiak Magdalena - kl. I SP Rudno – n-l Hanna Korzeniowska
  8. 8.Żelazek Klaudia - kl. III SP Kock – n-l Barbara Zabielska
  9. 9.Czerski Michał - kl. III SP nr 3 – n-l Iwanek Danuta
  10. 10.Misiarz Piotr - kl. II Sp nr 4 – n-l Wiesława Szczygieł , Magdalena Budzyńska
  11. 11.Marciniak Oliwia - kl. I SP Samoklęski – n-l Jolanta Matuszczak
  12. 12.Filipowicz Martyna – kl. III SP nr 3 – n-l Danuta Iwanek
  13. 13.Kołaczyński Paweł kl. V SP Kock op. Elżbieta Krakowiak
  14. 14.Gębal Natalia kl.VI PMDK op. Izabella Dybała
  15. 15.Komar Sylwia kl. VI PMDK op. Izabella Dybała
  16. 16.Pojęta Jakub kl. VI SP nr 4 op. Anna Dudziak
  17. 17.Kowalska Patrycja kl. V SP Rudno op. Hanna Korzeniowska

Gimnazjum

Nagrody:

  1. 1.Garbacz Wiktor kl. II Gimnazjum nr 2 Lubartów op. Edyta Kosik
  2. 2.Nadolna Karolina kl. III Gimnazjum Kock op. Elżbieta Krakowiak
  3. 3.Małyska Dominika kl. I Gimnazjum nr 2 op. Edyta Kosik

 

Wyróżnienia :

  1. 1.Jaworska Adriana kl. II Gimnazjum Skrobów op. Iwona Dadej
  2. 2.Głos Katarzyna kl. I Specjalny Ośrodek Szkol.- Wych. Firlej op. Renata Grzeszczak
  3. 3.Kwaśna Julia kl. III PMDK op. Izabella Dybała

Nagrody specjalne:

1. Gabriela Kopeć – lat 6, Przedszkole Miejskie nr4

2. Julita Zbiciak – kl. I Szkoła Podstawowa w Nowodworze

 

W KATEGORII SZOPKI:

Nagrody:

1.Sugier Rafał – kl. VI ZS w Kamionce – n-l Danuta Małyska

2.Cieniuch Wiktoria – kl. II SP w Annoborze – n-l Sylwia Cieniuch

3. Osiak Adriana – kl. II Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie – n-l Jolanta Czechowska

Wyróżnienia:

1. Grabowska Aleksandra – kl. III, SP Nr 1 w Lubartowie – n-l Bożena Antoniuk-Gagoś

2. Mika Jakub – kl. IV SP w Skrobowie – n-l Dorota Szczuchniak

3. Sugier Kamil – kl. IV, ZS w Kamionce – n-l Danuta Małyska

4. Czuchryta Julia – kl. III, SP Nr 3 w Lubartowie – n-l Danuta Iwanek

5. Turowski Patryk – kl. II, SP w Nowodworze – n-l Małgorzata Małyska

6. Reszko Aleksandra – kl. IV, SP w Sernikach – n-l Leszek Ziemichód

7. Steć Karolina – kl. II, SP nr 3 w Lubartowie – n-l Marzanna Łukasiewicz

8. Budzyńska Natalia – kl. I, SP Nr 3 w Lubartowie – n-l Magdalena Kwiatkowska

9. Grzesiak Klaudia – kl.IV, ZSO w Michowie – n-l Maryla Gadzała

10. Ozon Julia – kl. III, SP Nr 1 w Lubartowie – n-l Jolanta Falkowicz

11. Ozygała Magdalena – Kl. I Gimnzjum ZS w Przytocznie – n-l Anna Ozygała

12. PRACA ZBIOROWA uczniów SP Nr 4 w Lubartowie – n-l Barbara Barszczyk

            - Wlazły Damian – kl. VI

            - Tomasiak Zuzanna – kl. II

            - Strzelecka Gabriela – kl. II

 

KONKURS LITERACKI:

SZKOŁA PODSTAWOWA

KL. I-III

Nagrody:

1.Angelika Mikos – kl. II, SP w Katarzynie – n-l Anna Węgrowska

2. Natalia Marciniak – kl. II, SP nr 3 w Lubartowie – n-l Marta Mitura

3. Kamil Buczyńskai – kl. II, SP Nr 3 w Lubartowie – Marta Mitura

Wyróżnienia:

1. Wiktoria Cieniuch – kl. II, SP w Annoborze – n-l Sylwia Cieniuch

2. Julita Kula – kl. III, SP Nr 1 w Lubartowie – n-l Bożena Antoniuk-Gagoś

3. Bartek Obodziński – kl. II SP Nr 3 w Lubartowie – n-l Marta Mitura

Kl. IV-VI

Nagrody:

1. Natalia Nowokuńska – kl. V, SP nr 1 w Lubartowie – n-l Ewa Miduch

2. Dorota Kowalczyk – kl.VI SP Nr 4 w Lubartowie – n-l Justyna Wereszczyńska

3. Wiktoria Wysok – kl.VI, SPw Woli Sernickiej – n-l Elżbieta Oniszko

Wyróżnienia:

1. Tomasz Gryta – kl.IV, SP 1 w Lubartowie – n-l Bogumiła Antoniak

2. Weronika Czarnecka – kl.VI, SP 3 w Lubartowie – n-l Anita Czarnecka

3. Anna Rogala – kl.IV, SP 1 w Lubartowie – n-l Bogumiła Antoniak

4. Weronika Lejkowska – kl. VI, Sp w Woli Sernickiej – n-l Elżbieta Oniszko

5. Bartosz Wałach – kl.V, SP w Wielkiem – n-l Aneta Sałek

GIMNAZJUM

Nagrody:

1. Dominika Małyska – kl.I, Gimnazjum nr 2 w Lubartowie – n-l Małgorzata Machnikowska

2. Milena Witek – kl.III, Gimnazjum w Kocku – n-l Lidia Wlazły

3. Joanna Jurkowska – kl. III, Gimnazjum w Przytocznie – n-l Joanna Kowalczyk

Wyróżnienia:

1. Agata Chmielewska – kl. III gimnazjum w Niedźwiadzie – n-l Małgorzata Chlebiej

2. Elwira Bujek – kl.III Gimnazjum w Poizdowie - -n-l Bogumiła Słowikowska

3. Agata Krasuska – kl.III Gimnazjum w Przytocznie – n-l Joanna Kowalczyk

4. Anna Romanek – kl.II Gimnazjum 2 w Lubartowie – n-l Grażyna Antoniuk

5. Sylwia Smyk – kl.III Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim – n-l Izabella Marzęda

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Nagrody:

1. Przemysław Domański – kl.I, ZS Nr 2 w Lubartowie – n-l Małgorzata Kapica

2. Paulina Woźniak – kl.I , ZS Nr 2 w Lubartowie – n-l Małgorzata Kapica

3. Karolina Namiota – kl.III, II LO w Lubartowie – n-l Radosław Borzęcki

Wyróżnienia:

1. Agnieszka Kukier – kl. I, II LO w Lubartowie – n-l Justyna Świderska-Niedobit

2. Paulina Andrzejkiewicz – kl.II, ZS Nr 2 w Lubartowie –n-l Beata Cieślak

3. Małgorzata Fiutka – kl.II, ZS Nr 2 w Lubartowie – Beata Cieślak

4. Agata Trykacz – kl. II, II LO w Lubartowie – Aleksandra Solarz