2019.05.17 Wernisaż wystawy Kornelii Kwaśnej

DSC 071017 maja w PMDK w Lubartowie otwarta została wystawa indywidualna Kornelii Kwaśnej, utalentowanej wychowanki pracowni plastycznej PMDK. Podopieczna pani Izabelli Dybały to specjalistka od technik suchych (węgiel, ołówek), którymi realizuje z hiperrealistycznym zaangażowaniem portrety i studia postaci. W malarstwie chętnie używa farb olejnych oraz akwareli. Kornelia uczy się w PMDK od sześciu lat i w tym czasie dorobiła się już pokaźnego zestawu nagród w konkursach, m.in. w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz doby staropolskiej” oraz XIII Ogólnopolskim Konkursie „Człowiek w ruchu”. Choć to nietypowe zestawienie cech, artystka Kornelia jest też „umysłem ścisłym” – uczęszcza do klasy o profilu matematyczno-fizycznym w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie.
Na wernisaż przybyło liczne grono gości, rodzina i przyjaciele młodej artystki, którym artystyczne dossier przypomniała ze sceny pani dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz i instruktorka – pani Izabella Dybała. Specjalnie dla Kornelii pracownia muzyczna PMDK przygotowała krótki program, w którym wystąpili Maja Macioszek i Piotr Bagun, wychowankowie pani Grażyny Grymuzy.