2016.12.13 XVIII Powiatowy Konkurs Literacki "Opowieści Wigilijne" - wyniki

PRZECZYTAJ NAGRODZONE PRACE

 

Protokół
Z dnia 9 grudnia 2016 r. z posiedzenia Komisji Konkursowej

XVIII POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO
OPOWIEŚCI WIGILIJNE 2016


Jury Konkursu Plastycznego w składzie:
Ariadna Ewa Zalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie
Małgorzata Adamczyk – polonista i teatrolog, nauczyciel pracowni teatralnej PMDK w Lubartowie

Po zapoznaniu się z  145 pracami literackimi postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:


KATEGORIA WIEKOWA: KL. I-III
NAGRODY

  1. Kinga Rusinek kl. III SP nr1 w Lubartowie n-l Jolanta Falkowicz
  2. Natalia Wróbel kl. III SP nr1 w Lubartowie n-l Iga Mazurek- Racka
  3. Julia Michaluk kl. III SP nr1 w Lubartowie n-l Renata Stawinoga

WYRÓŻNIENIA

  1. Marcin Matyjaszczyk kl. III SP w Ostrowie Lubelskim n-l Bożena Jośko
  2. Piotr Kloc kl. III SP w Wólce Rokickiej n-l Jadwiga Czekierda
  3. Maria Karczmarz kl. II SP w Sernikach n-l Maria Osiak

KATEGORIA WIEKOWA: KL. IV-VI
NAGRODY

  1. Weronika Obroślak kl. VI SP ZS w Kamionce n-l Agnieszka Sienkiewicz
  2. Jakub Drewienkowski kl. V ZS w Firleju n-l Ewa Abramowicz
  3. Martyna Bronisz kl. VI SP w Brzezinach n-l Marzena Rola

WYRÓŻNIENIA

  1. Jakub Jach kl. V SP nr3 w Lubartowie n-l Cezary Bartoń
  2. Maksymilian Karczmarz kl. V SP w Sernikach n-l Małgorzata Karczmarz
  3. Natalia Listosz kl. VI SP w Sernikach n-l Małgorzata Karczmarz


KATEGORIA WIEKOWA: GIMNAZJA
NAGRODY

  1. Martyna Owsianik kl. III ZS w Kamionce n-l Halina Rybicka
  2. Zofia Budzyńska kl. II ZS nr2 w Lubartowie n-l Beata Cieślak
  3. Alicja Kusyk kl. III Gimnazjum nr2 w Lubartowie n-l Jadwiga Dobosz- Chruścik

WYRÓŻNIENIA

  1. Weronika Ostrowska kl. I Gimnazjum nr1 w Lubartowie n-l Beata Wronowska
  2. Agata Bednarczyk kl. II Gimnazjum nr1 w Lubartowie n-l Beata Wronowska
  3. Natan Marciniak kl. III Gimnazjum nr2 w Lubartowie n-l Kinga Kasprzak
  4. Zuzanna Żelazek kl. I Gimnazjum nr1 w Lubartowie n-l Beata Wronowska

KATEGORIA WIEKOWA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
NAGRODY

  1. Paulina Brygoła kl. II LO ZS nr2 w Lubartowie n-l Beata Cieślak
  2. Laura Włoch kl. I ZS nr2 w Lubartowie n-l Karolina Olesiejuk
  3. Anna Romanek kl. II 2 LO w Lubartowie n-l Aleksandra Solarz

WYRÓŻNIENIA

  1. Martyna Chmielewska kl. II LO ZS nr2 w Lubartowie n-l Beata Cieślak
  2. Monika Grzechnik kl. II RCEZ w Lubartowie n-l Edyta Konior


Uzasadnienie werdyktu:
Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac pisząc je starali się nie patrzeć na święta stereotypowo. Ich prace charakteryzują się pomysłowością i oryginalnością. Historię w nich opisane są pełne różnych emocji dotyczących między innymi rodziny, wiary i solidarności społecznej. Młodzi ludzie w bardzo pomysłowy i niekiedy nowatorski sposób „bawili się” narracją.

 

Wszystkich laureatów wraz z opiekunami zapraszamy  na uroczyste wręczenie nagród  i wyróżnień 13 grudnia 2016 r. (wtorek) o godz. 11.00 do sali rycerskiej pałacu Sanguszków w Lubartowie (siedziba Starostwa Powiatowego, ul. Słowackiego 8).