Nagrody - rok 2018

1. XXIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach, (Organizator: POK "Dom Chemika" ,  01.2018 r., zasieg: ogólnoposki),

  • WYRÓŻNIENIE  W KATEGORII: ZESPOŁY RODZINNE - Zespół Rodzinny Emilia i Karol Kozak,opiekun: Anna Kozak

2. X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioł XXI wieku” (organizator - Ośrodek Kultury W Będzinie, zasieg: ogólnopolski), 02.2018

  • WYRÓŻNIENIE  kategorii kl. iV - VI - Szymon Adamski, opiekun: Edyta Weremczuk

3. IX Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych  Inspirowanych Myślą Jana Pawła II "Złota Maska" w Lublinie (organizator: ZS nr5 im. Jana Pawła II  w Lublinie, zasięg: ogólnopolski), 16.03.2018

  • WYRÓŻNIENIE - Teatr 5 Złotych  -  za szczerość i autentyczność przekazu teatralnego w spektaklu "My. Po prostu" w reż. Małgorzaty Adamczyk, opiekun: Małgorzata Adamczyk
  • DYPLOM ZA KREACJĘ AKTORSKĄ - dla Miłosza Samoleja z Teatru 5 Złotych, opiekun: Małgorzata Adamczyk

4. XI Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych w Warszawie (organizator: Stowarzyszenie "Serduszko dla Dzieci", Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa", Warszawska Szkoła Reklamy, zasieg: ogólnopolski), 21.03.2018

  • KWALIFIKACJA DO FINAŁU KONKURSU - Iga Ćwiklińska, Marcin Wójtowicz za film "Podziemne zauroczenie" - opiekun: Urszula Bednarczyk

5. Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego

  • Agnieszka Wróbel, opiekun: Izabella Dybała
  • Bartosz Rola, opiekun: Izabella Dybała

6. Przegląd Teatrów Młodzieżowych, Kabaretów "Młody Teatr" Scena Młodych 2018 (organizator: Centrum Kultury w Lublinie, zasieg: wojewódzki), 22-24.03.2018r.

  • I NAGRODA - Teatr 5 ZŁOTYCH (Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Bartłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Dominik Zadziorka, Weronika Ostrowska)  za naturalność i niezwykłe poczucie humoru w opowiadaniu o sobie, po prostu, w spektaklu pt. „My. Po prostu” w reżyserii Małgorzaty Adamczyk.
  • WYRÓŻNIENIE AKTORSKIE - Karina Szczepaniak

7. VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Niech Żyje Rock 'N' Roll" (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, zasieg: ogólnopolski), 23.03.2018

  • WYRÓŻNIENIE w I kategorii wiekowej - Jakub Karwowski, opiekun: Katarzyna Grabowska

8. III Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny „Piórem i pędzlem…” (organizator: Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Nałęczowie, zasięg: ogólnopolski), 7.05.2018 r.

  • NAGRODA w kategorii plastycznej - Klaudia Bronisz, opiekun: Edyta Weremczuk

9. XXVI edycja konkursu teatralnego SEZON 2017/2018 (organizator: DDK SM "Czechów" w Lublinie", zasieg: wojewódzki), 26.04.2018

  • I MIEJSCE w kategorii dziecięcej - Teatr Hop (Emilia Targońska, Natalia Targońska, Hania Puchacz, Karolina Iwanek, Weronika Poznańska, Milenka Mierzwińska, Maja Wójtowicz, Dawid Zalewski, Michał Zalewski, Patryk Woliński), opiekun: Małgorzata Adamczyk

10. IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzno-Plastyczny "Kocie sprawy" Zamość 2018 (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, zasieg: wojewódzki), 26.04.2018 r.

  • III NAGRODA , kat. V - inne placówki -  Karolina Bronisz, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE, kat. V - inne placówki -  Dominika Woch, opiekun: Edyta Weremczuk

11. Konkurs plastyczny "Moje miasto dziś i jutro" (organizator: Lubartowski Osrodek Kultury, zasięg: miejski), 7.05.2018

  • NAGRODA - Miiłosz Samolej, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA - Oliwia Wojdat, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA - Łucja Soroka, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA - Sylwia Komsta, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA - Mateusz Mroczek, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA - Dominika Sobiesiek, opiekun: Izabella Dybała

12. II Festiwal Filmów Dzieci i Młodzieży "Anim@kcja" Białystok 2018 (organizator: MDK w Białymstoku, zasieg: ogólnopolski), 25.05.2018

  • Kwalifikacja do finału - Iga Ćwiklińska, Marcin Wójtowicz za film "Podziemne zauroczenie", opiekun: Urszula Bednarczyk

13. XXVI edycja konkursu muzycznego SEZON 2017/2018 (organizator: DDK SM "Czechów" w Lublinie", zasieg: wojewódzki), 18.05.2018

  • I MIEJSCE w kategorii : zespoły wokalne - Zespół Wokalny Do Kwadratu, opiekun: Anna Kozak

14. Konfrontacje  Taneczne o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów 2018 (organizator: LOK w Lubartowie, zasieg: ogólnopolski), 2.06.2018

  • WYRÓŻNIENIE- zespół taneczny Free Steps, opiekun: Jolanta Grabowska
  • WYRÓŻNIENIE- zespół taneczny Efekt II, opiekun: Jolanta Grabowska
  • WYRÓŻNIENIE- zespół taneczny Releve, opiekun: Jolanta Grabowska
  • WYRÓŻNIENIE- Motylki - opiekun: Eliza Maruszak

15. XXVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Moje zakątki" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty (organizator: MDK w Biłgoraju, zasieg: wojewódzki), 22.05.2018

  • WYRÓŻNIENIE  w kat. kl. IV-VI - Oliwia Mrozik, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE  w kat. 6-9 lat - Olga Pawłowska, opiekun: Edyta Weremczuk

16. XI Wojewódzki  Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego (organizator: GOK w Ulanie-Majoracie, zasięg: wojewódzki)

  • III MIEJSCE w kat. dzieci, 6-9 lat , taniec współczesny - zespół Releve, opiekun: Jolanta Grabowska

17. Wojewódzki Przegląd Poezji Śpiewanej i Autorskiej Scena Młodych "Wyśpiewać poezję"(organizator: Centrum Kultury w Lublinie, zasieg: wojewódzki), 16.06.18

  • III miejsce - Trio wokalne - Edyta Chlebiej, Aleksandra Kukiełka i Dominika Małyska,  opiekun Grażyna Grymuza

18. XII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "WTOOPA" w Krakowie ( organizator: Stowarzyszenie WTOOPA), zasieg: ogólnopolski, 13-15.06.2018, Kraków

  • kwalifikacja do udziału w przeglądzie  - Teatr Trupa , opiekun Jolanta Tomasiewicz ( spektakl "Ich Troje")

19. V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Piękna nasza Polska cała!" pod honorowym patronatem J.E. Ks. Tadeusza Pikusa Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej, Starosty Powiatu Bielskiego  i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku
(zasięg: ogólnopolski, organizator: Stowarszyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym  i Potrzebujacym Wsparcia,"Małe marzenia", Zespół SZkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim), Bielsk Podlaski 12.06.2018

  • NAGRODA  - Michalina Pożarowszczyk, opiekun: Izabella Dybała

20. IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku w oczach dziecka - wszystko, co z wiosną, latem, jesienią i zimą związane" (zasieg: ogólnopolski, organizator: Niepubliczna Szkoła Podstawowa na 7 w Słupsku), 7.06.2018, Słupsk

  • NAGRODA - Aleksandra Szczęch, opiekun: Izabella Dybała

21. XI Ogólnopolski Konkurs na Rysunek Węglem „Kosmos” w Łęcznej (organizator: Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, zasieg: ogólnopolski), 8.07.2018, Łęczna

II MIEJSCE w kategorii 5-8 lat - Zuzanna Bocian, opiekun: Izabella Dybała

II MIEJSCE w kategorii 9-10 lat - Jagoda Szypulska, opiekun: Izabella Dybała

22. Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ‘’Nuty Przyjażni’’ w Hajnówce (organizator: Hajnowski Dom Kultury, zasieg: ogólnopolski), 16.06.2018, Hajnówka

  • KWALIFIKACJA DO UDZIAŁU W KONKURSIE - Alicja Karwowska, opiekun: Grażyna Grymuza

23. XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej‘’Lubelski Talent’’ w Poniatowej (organizator: Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, zasięg: ogólnopolski), 9.06.2018, Poniatowa

  • KWALIFIKACJA DO UDZIAŁU W KONKURSIE - Alicja Karwowska, opiekun: Grażyna Grymuza

24. 40 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM Kalisz 2018 pod patronatem Prezydenta Rzczypospolitej Polskiej - XXIII Ogólnopolski Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"  ( organizator: Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”, zasięg: ogólnopolski), 20-25.02.2018, Kalisz

  • kwalifikacja do wystawy pokonkursowej - Bartosz Rola, opiekun: Izabella Dybała

25. Wychowankowie PMDK, którzy zdali egzaminy do specjalistycznych szkół artystycznych w roku 2017/2018:

  • Agnieszka Wróbel - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Karolina Bronisz - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie
  • Natasza Gawrysiak - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie

26. Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II Nasz Papież" (organizator: Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, zasięg: wojewódzki), 26.10.2018

  • NAGRODA w kategorii kl. I-III - Zuzia Gołębiowska, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA w kategorii przedszkole - Kornelia Jabłońska, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA w kategorii kl. IV-VI -Zosia Przytockaopiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA w kategorii kl. I-III - Kuba Kuśmirek, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA w kategorii kl. IV - VI - Nikola Wróbel, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA w kategorii kl. I-III - Nikola Woch, opiekun: Izabella Dybała

27. Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jesienne nutki 2018” (organizator: MDK „Pod Akacją” w Lublinie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk), 16.11.2018, zasięg: wojewódzki)

  • Alicja Karwowska -ZŁOTY KASZTAN ( I nagroda) w kategorii solisci kl. I-III), opiekun: Grażyna Grymuza
  • Patrycja Gąsior -ZŁOTY KASZTAN ( I nagroda) w kategorii solisci kl.VII - gimnazjum), opiekun: Grażyna Grymuza

28. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Barwy wolności", 23.11.2018 (organizator: MDK we Włodawie, Włodawskie Stowarzyszenie Kulturalne)

  • NAGRODA - Oliwia Baranowska, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA - Antoni Kędziora, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA - Alicja Fil, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA - Olga Pawłowska , opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA -Weronika Marciniak, opiekun: Edyta Weremczuk

29. XV Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny "Pokażę Ci, gdzie mieszkam" (organizator: PMDK w Lubartowie, zasieg: powiatowy), 8.11.2018 r.

  • NAGRODA w kategorii klas  I-III SP - ADA JUSIAK, n-l Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-III SP - KACPER BRONISZEWSKI , n-l Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-III SP - STELLA SEWERYN , n-l Edyta Weremczuk
  • NAGRODA  w kategorii kl. IV-VI SP -OLIWIA WOJDAT, n-l Izabella Dybała
  • NAGRODA  w kategorii kl. IV-VI SP -IGA PAWLIKOWSKA , n-l Edyta Weremczuk
  • NAGRODA  w kategorii kl. IV-VI SP -MILENA MIERZWIŃSKA , n-l Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE   w kategorii kl. VII - gim. - DOMINIKA WOCH, n-l Edyta Weremczuk

30 . XX Powiatowy Konkurs Plastyczny "Opowieści Wigilijne" ( organizator: PMDK w Lubartowie, zasieg: powiatowy), 19.12.2018

  • NAGRODA w kategorii klas przedszkolnych - Mateusz Pawłowski, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA w kategorii klas przedszkolnych - Ada Jusiak, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA W kategorii kl. I-III SP - Alicja Sztuk, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA W kategorii kl. I-III SP - Olga Wolanin, PMDK w Lubartowie, opiekun: opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA W kategorii kl. I-III SP - Stella Seweryn, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA W kategorii kl. I-III SP - Nikola Woch, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-III - Wiktoria Kamińska, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-VI SP - Łukasz Gaweł, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-VI SP - Ewa Szymak, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. VII - gim. - Oliwia Szutko, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii : szopki indywidualne - Jakub Dziewulski, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk